share this post with your friend

we keep your information safe

Drebrahimgol's dental implant & cosmetic clinic

مزیت های لمینت دندان

مزیت های لمینت دندان

مزیت های لمینت دندان: لمینت کردن دندان یکی از روش های محبوب زیبا کردن دندان ها و لبخند است. که از آن برای زیبایی و ترمیم بسیاری از نقایص دندانی استفاده می شود. جنس لمینت از سرامیک یا پورسلین است.

2018/11/03
750
0

مزیت های لمینت دندان

 
سندرم ترک دندان چیست؟
 

لمینت دندان یکی از روش های محبوب زیبا کردن دندان ها و لبخند است. لمینت یا ونیر یکی از محبوبترین درمان های دندانپزشکی زیبایی به شمار می آید که از آن برای زیبایی و ترمیم بسیاری از نقایص دندانی استفاده می شود. لمینت یک پوسته سفید رنگ نازک است که بر روی سطح دندان چسبانده می شود. جنس آن از سرامیک یا پورسلین است که استحکام و مقاومت بالایی در مقابل خراش، تغییر رنگ، شکستگی و لب پر شدن دارد. اما روش های دیگری نیز برای زیبا کردن  دندان ها وجود دارد مانند باندینگ و روکش دندان که هر یک در شرایطی بهتر و مناسب ترند. در اینجا با فواید و مزیت های لمینت آشنا می شوید.
 
مزیت های لمینت سرامیکی
کاربردهای زیادی در زیبایی و ترمیم دندان ها دارد
لمینت برای بهبود زیبایی دندان هایی استفاده می شود که دچار مشکل شده اند. برای مثال در صورتی که دندان ها به شدت دچار تغییر رنگ شده یا لکه دارند، لب پر شدگی یا شکستگی دارند، کمی کج هستند، فاصله زیادی بین دندان ها وجود دارد، لبه های دندان بدشکل و ناهموار هستند و یا دندان ها کوتاهتر از حد طبیعی یا دندان های مجاور هستند با لمینت ترمیم و زیبا می شوند. ظاهری کاملا شبیه دندان واقعی دارد

هنگامی که لمینت بر روی سطح دندان چسبانده میشود، کسی متوجه مصنوعی بودن آن نمی شود چرا که رنگ و سایه و خواص بازتاب نور در آن بسیار شبیه به مینای دندان واقعی است. با این حال مهارت و روش کار دندانپزشک نیز بر زیبایی نتایج دارد. نیازی به تراشیدن زیاد دندان نیست.

برای لمینت کردن لازم نیست بخش زیادی از ساختار سالم دندان تراشیده شود. برای روکش کردن دندان بخش زیادی از دندان تراشیده و از دست م رود اما در لمینت چنین نیست. تنها به اندازه قطر پوسته ونیر که معمولا حدود نیم میلی متر است، مینا برداشته می شود. بنابراین دندان زیاد آسیب پذیر نمی شود. با دوام است.

لمینت سرامیکی بسیار بادوام است و چند سال عمر می کند. لمینت در مقابل لب پر شدن، شکستن یا آسیب های دیگر مقاوم است. به خصوص اگر بهداشت دهان را به خوبی رعایت کنید و چکاپ های منظم دندانپزشکی داشته باشید هیچ مشکلی برای آن پیش نمی آید. در حالی که باندینگ کامپوزیت یا لمینت کامپوزیتی چنین مقاومتی ندارد و طول عمر کمتری از آن انتظار می رود. در صورت مراقبت مناسب طول عمر آن افزایش می یابد.

در مقابل تغییر رنگ و لکه مقاوم است. سرامیک دندانپزشکی که از آن لمینت ساخته می شود، در مقابل تغییر رنگ و لکه مقاوم است و در صورتی که بهداشت دهان را رعایت کنید از این لحاظ دچار مشکل نمی شوید و نیازی به تعویض لمینت به خاطر تغییر رنگ نیست. فوری است.

برخی از درمان های زیبایی یا ترمیمی زمان زیادی لازم دارند و مدتی طول می کشد تا به نتیجه برسید. اما فرایند لمینت کردن دندان تنها ظرف دو جلسه انجام میشود. در جلسه اول دندان آماده سازی و تراشیده شده و از آن قالب گیری میشود و در جلسه دوم لمینت که در دندانسازی یا لابراتوار آماده شده است، به دندان چسبانده میشود. به همین علت از این روش به عنوان ارتودنسی فوری نیز یاد میشود چرا که در صورتی که میخواهید کجی دندانها را اصلاح کنید ظرف کمتر از دو هفته این کار را میتوانید با لمینت انجام دهید در صورتی که درمان ارتودنسی یکی دو سال طول میکشد.
چند درمان همزمان انجام می شود.

برای دندان هایی که چند مشکل همزمان دارند برای مثال هم تغییر رنگ دارند هم لب پر شده اند، لمینت همزمان تمامی این مشکلات را حل میکند و شما صاحب لبخندی زیبا می شوید.
 

Comments

captcha Refresh

Articles Categories

Subscription

Subscribe our newsletter to be aware from our latest news & services

Ways to access Dr. Ebrahim Gol Dental Clinic:

Address :Unit 2 , Plaque 4 ,Golbarg 1th Sharghi, Golestan St, Between Farahzadi and Falamak, Dadman St, Shahrak-e-Gharb, Tehran, Iran

Phone : +98 21 88 08 29 41 | +98 21 86 12 89 96

Access path: San'at Square, Farahzadi Boulevard, Atieh Hospital. (From Atieh Hospital to Flamak Street, corner of Golsa Street)